+ 86-574 56118361-

EN
Të gjitha kategoritë

Ofrues shërbimi me një ndalesë për derdhjen me injeksion plastik

25 vjet +

Experience on Plastic Injection Molding

To be Your Ideal Plastic Injection Molding Solution Supplier !

Firstly, MINGYU MOLD company is a professional injection mold manufacturer in China. With more than 25 years experience on Automobile mold , home appliance mold, packing mold, electrical parts mold and precision mold ,etc.

Based on the experience on the plastic injection molding, MINGYU is able to offer the one-stop service, kinds of plastic injection molding machine, mold, automation robot, auxiliary machines, etc.  If you are just new in this business and want to set a new plastic molding factory, MINGYU will be your ideal choose.

Customer's satisfication and trust is the motivation of our continous efforts.

welcome to contact with us!

Lexo më shumë

Plastic Injection Mould Design & Manufacture

Your mold project is very important to us, and our detailed process and sincere service ensures that we can deliver the best finished mold in a quick timeline and at the right price. It is not only a single mold project, but also the beginning of our beautiful relationship.

Our Mold Service

Our Advantages and Service

Makinë derdhur plastike për injeksion

MINGYU is able to supply the plastic injection molding machine together with the mold. For example, servo motor injection molding machine 100ton ~3000ton, high speed injection molding machine for the thin-wall packing mold.

By this way, MINGYU can help customers start the business easily and smoothly.

Blog

më shumë
 • Shitet kallëp filxhani për çaj qumështi & kallëp filxhani lëngu
  2022-06-15

  Në përgjithësi, madhësia popullore e filxhanit të çajit të qumështit/ filxhanit të lëngut është 360 ml, 500 ml, 600 ml dhe 700 ml. shikoni fotot më poshtë për referencë. kallëpi i filxhanit të çajit të qumështit do të jetë 2 zgavra, 4 zgavra, 6 zgavra, kallëp filxhani me 8 zgavra, me sistem vrapues të nxehtë, çelik 2344 për bërthamën dhe zgavrën e mykut, çeliku P20 për bazën e mykut, në mënyrë që të sigurohemi që kallëpi do të kanë një jetë të gjatë në situatën e prodhimit me shpejtësi të lartë.

 • Makinë për injektim me lugë plastike dhe makinë injektimi
  2022-06-07

  Materialet plastike të thikës, pirunit dhe lugës janë përgjithësisht PP dhe PS. Materiale të ndryshme plastike, zgjedhja e materialit prej çeliku për myk është gjithashtu e ndryshme. Materiali prej çeliku i kallëpit të thikës, pirunit dhe lugës zgjidhet përgjithësisht nga P20, 718H, H13, S136, 2344, 2316, materiale shuarëse dhe materiale të tjera çeliku.

 • Kallëp filxhan kapsule kafeje
  2022-05-12

  Kapsula e kafesë përdoret për të bërë kafe me aparat kafeje. Avantazhi i kapsulave të kafesë është se për shkak se struktura e murit të kapsulës është relativisht e fortë, mund ta mbajë prototipin mirë në temperaturë të lartë, kështu që avulli i ujit me presion të lartë mund të injektohet në kapsulë, në mënyrë që kafeja të mund të precipitohet plotësisht nën veprim. të presionit. Ekspresso i fortë, i cili mund të sigurojë më mirë aromën e kafesë

 • How long it will take to do delivery?
  Depends on the delivery way, delivery could be made by air transportation, sea shipment, it takes 1 week by air transportation,and 20-30 days by sea.
 • Who is responsible for the mold delivery?
  Base on the negotiation during the quotation, many delivery term conditions are available, FOB, CIF, CFR,etc.
 • Kush është përgjegjës për koston e dorëzimit të mostrës?
  Dorëzimi i mostrës në përgjithësi është përgjegjës nga prodhuesi i mykut të injektimit; kjo kosto do ta shtynte prodhuesin e mykut plastik të përpiqet ta bëjë projektin e mykut të injektimit të suksesshëm sa më shpejt të jetë e mundur.
 • Çfarë do të sigurohet së bashku me mostrat?
  Për një vlerësim më të mirë të gjendjes së mykut, së bashku me mostrat, duhet të sigurohet raporti i portës/rrjedhës, parametrit të formimit me injeksion, raporti i dimensionit të pjesës së derdhur.
 • Kush është përgjegjës për testimin e rrëshirës plastike të mykut?
  Materiali që është i lehtë për t'u marrë në vend duhet të përgatitet nga furnizuesi i mykut të injektimit, disa nga rrëshirat speciale që nuk mund të blihen në Kinë duhet të sigurohen nga blerësit.
 • Si të sigurohet çeliku i vërtetë i përdorur?
  Generally,the steel used by Chinese mold suppliers usually are purchased from LKM, LKM is the biggest mold base/mold steel supplier in Asia, steel and heat treatment certificates are available.